Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa pot dormi mai devreme? deoarece din cauza programului de lucru m-am culcat la 8 dimineata ca eram de noapte si acum pot dormi numai la aceeasi ora aproximativ si nu pot sa imi caut un nou loc de munca pentru ca sunt varza ma trezesc dupa masa straight face multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fa ceva efort/bea ceai de tei si vei vedea ca o sa iti vina somnul instantaneu
O zi frumoasa sa aihappy

| ChrissD a răspuns:

Bea inainte de culcare o cana cu lapte cald ....si te va lua somnul...

| Holiday a răspuns:

Nu te mai culca la 8 dimineata intr-o zi, stai treaz pana seara, macar pe la 20, trezeste-te apoi dimineata pe la 8 si iti revii.

| cristimihailov a răspuns:

Incearca sa stai treaz 24 de ore si culca-te la ora 9 seara.

| ionutalex13 a răspuns:

Incearca sa ti bagi picioarele in apa rece inainte sa te culci sau sa mananci ceapa sau sa bei un ceai cald cu putina scortisoara.chiar functioneaza

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Cauta pe google

| Meea08 a răspuns:

Bea ceai de tei, mananca ceva cu mult mac si fa un dus caldut inainte de culcare...
noapte buna!

| Vitalie2002 a răspuns:

Eu iti recomand sa bei un ceai de cinbur, pe mine ma adoarme foarte repede.