| Cksihja a întrebat:

Ce se întâmplă dacă fac mișcare non stop, de dimineața până seara? E bine sau rău să fiu mereu în mișcare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai cum sa faci miscare non-stop pentru ca vei obosi, nu stiu daca organele precum splina sau ficatul nu vor suferi si ele ceva.
Eu imi mentin parerea ca nu prea ai cum sa faci miscare non-stop, corpul are nevoie de repaus si odihna.

| Catrice a răspuns:

Poti, daca începi la 12 si termini la 6.

| Cksihja explică (pentru Simpatic):

Și dacă pot să mă mișc non stop fără să obosesc?

| nicu991 a răspuns:

Daca miscarea respectiva nu impune un efort fizic intens, n-o sa ai altceva decat febra musculara la finalul zilei.

| Catalin77945 a răspuns:

E cam rau, 2-3h pe zi maxim ajung nu trebuie sa ai 20 de ore

| Catalin77945 a răspuns:

Au voie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este super. Felicitari.
Dar nu stiu cum non-stop. Nu mai dormi si tu? Esti vampir?

| Darkfuzion7 a răspuns:

E rau sa fii mereu in miscare deoarece presezi asfaltul prea tare si planeta se duce de rapa

| Simpatic a răspuns (pentru Cksihja):

In fiecare zi apari useri pe TPU care cred ca ei detin recordul mondial pentru ceva, in final numai mincinosi, nu ai cum sa te miste continuu non-stop pentru ca ai nevoie si de somn, daca esti unul dintre cei care au o boala prin care-si misca o mana, capul etc non-stop fara repaus te inteleg