| Den1sa a întrebat:

Ce trebuie sa faci in caz ca ai insolatie, ai febra si ai vomitat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omule suna salvarea nu sta pe TPU naiba, e foarte grav poți sa mori, suna la 112 e o urgentă medicala

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Insolatia reprezinta o urgenta medicala cand temperatura corpului atinge 40°C. Netratata, aceasta poate produce daune cerebrale, poate afecta anumite organe si in cazuri severe poate cauza moartea pacientului.

| Den1sa explică (pentru RAY):

E ok, hotelul are medic

| Den1sa explică (pentru RAY):

Nu e netratata stau si ma indop cu pastile