| andrews15 a întrebat:

Ce trebuie sa mancanc pentru a avea mai multa imunitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

1. multe vitamine si saruri(poti sa le iei de la farmacie sau plafar):un complex de vitamine care sa cuprinda vit:A, B, mult C(creste ff mult imunitatea)D, K, E saruri precum calciul, magneziu
toate le iei de 2-3 ori pe zi cu apa(sau depinde de procentul de substante pe care le ai-scrie pe ambalaj)
2.sau daca vrei poti consuma multe citrice(contin vitamina c care creste imunitatea in fata factorilor virali)legume proaspete, fructe, cereale(nu din alea cu ciocolata), seminte(de floarea soarelui dovleac de toate contin uleiuri esentiale pentru organismul tau)miere(creste imunitatea mult), lapte, branzeturi si ff multa miscare
in cazi ca, consumi tutun sau alcool sa stii ca si acestea iti iau din vitamine si saruri
ps:daca tot te ocupi de trup ocupa si de suflet ca sa ai putere pentru ca el traieste vesnic

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un sistem imunitar cat mai bun trebuie sa consumi fructe si legume in stare cruda, sau copate la cuptor! Poti apoi consuma si cereale cat mai naturale, fara siropuri caci acestea contin aditivi.Sanatate!

| anonimulfaraiubire a răspuns:

Multe fructe! mancari bogate in vitamine(legume)
)funda?