| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai buna otrava de animale gasita pe piata. letala pentru oameni, care este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Metanolul produce orbire, si in cantitate mai mare produce moartea, depinde de doza.

Nu cred ca vrea sa omoare pe nimeni big grin Doar are nevoie de o informatie...

8 răspunsuri:
| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Ce legatura are otrava de animale / insecte cu faptul ca ar putea fi letala unui om?
Conteaza lucrul asta?

| Bondarel99 a răspuns:

Pe cine vrei sa omori?

| Seby90 a răspuns:

Ia un gat de clor, iti improspateaza gandirea.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Sper ca nu vorbesti serios!

| fabiola a răspuns:

Macar ai ales bine categoria! Ai nevoie de sanatate mentala!

| Ayiana a răspuns:

Tu gandesti ceea ce faci? Pentru ce iti trebuie tie otrava? ...Nu,te rog, nu raspunde! Nici nu vreau sa stiu!

| Wehrmacht a răspuns:

Intainte se gaseau otravuri puternice dar nu se mai gasesc.Nu cred ca o sa omori un animal sau om cu metanol.Dar poti sa faci rost de planta ricin si sa faci otrava de ricin din boabele ei.N-are antidot dar moartea se instaleaza de la cantitatea letala dupa cateva ore bune deci cantitatea trebuie sa fie una mai mare(1-2 grame cred ca sunt suficiente)

Poti sa spargi niste termometre(Daca chiar vrei pentru animale.Alea nu stiu ce e ala mercur) dar sa fie cu mercur.Nu substanta rosie.Sa fie de culoare argintie.
Cu niste bani poti sa ai noroc si sa obti niste cianura de al cineva care se ocupa cu bijuterii.
Substantele care sunt toxice dar nu sunt facute special ca sa ucida nu prea merg pentru a omori ceva.Nu poti sa ucizi cu clor, pesticide, metanol...etc. dintr-un simplu motiv: gust, miros.Simti ca ceva nu este in regula si nu iei din otrava.

| KMaddieK a răspuns (pentru Bondarel99):

"bovinele" laughing)