| wannabe a întrebat:

Centrele de testare si consiliere SIDA/HIV de stat sunt gratuite? Daca ati fost la un astfel de centru, imi puteti povesti care a fost experienta voastra in legatura cu aceasta testare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cleo2912 a răspuns:

Salut, din cate am citit da, sunt gratuite, iar pentru cei infestati cu SIDA/HIV si tratamentul este de asemenea gratuit impreuna cu cele mentionate mai sus. Nu am fost la un asemenea centru, dar am vazut pe net si iti pot confirma asta. Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna sa ai! happy

| wannabe explică (pentru cleo2912):

Nu mă ajută cu nimic confirmarea ta. Tot de pe internet m-am documentat și eu înainte de a adresa întrebarea. Doream să-mi răspundă o persoană care a făcut un astfel de test.