| browneyedgirl a întrebat:

Cerealele precum Fitness sau Vitalis ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O portie mica zilnic nu ingrasa.

| ioanaioana a răspuns:

Nu ingrasa daca le mananci cu moderatie dar depinde si de numarul de calorii (scrie pe spatele pungii/cutiei)

| Bondarel99 a răspuns:

Cerealele astea sunt recomandate pentru micul dejun pentru ca sunt sanatoase si iti dau energie pentru restul zilei si nu au multe calorii.Practic orice mananci la micul dejun nu ingrasa pentru ca atunci nu pui pe tine spre deosebire de mesele tarzii care sunt mai pacatoase.
Deci poti sa le mananci linistita, dar sa nu fie seara.

| zurick a răspuns:

Ingrasa numai ca-ngrasa mai putin decat restul cerealelor.

| OoBunnyoO a răspuns:

Tot ingrasa, din cate stiu au mult zahar in ele, iar zaharul ingrasa.

| thegatekeeper a răspuns:

Daca nu mananci portii prea mari, nu. Aproape orice aliment mancat in exces ingrasa. Oricum, nu e prea indicat sa le consumi in cantitati prea mari, fiindca majoritatea sortimentelor contin si zahar, pe langa fructe uscate si restul ingredientelor.

| Xenya a răspuns:

Mancate in portii moderate, nu.

| AleXzpm a răspuns:

Numele Fitness sau Vitalis, ce îți sugerează? mai gândim și noi?

| browneyedgirl explică (pentru AleXzpm):

Iar daca tigarile s-ar numi "Stay healthy" chiar inseamna ca sunt sanatoase? Mai gandim si noi?

| AleXzpm a răspuns (pentru browneyedgirl):

Da pisi, ai dreptate, sunt retard. Îmi cer scuze!