| Marius22222222222 a întrebat:

Ceva bun pentru durere de stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuperFata a răspuns:

Am facut de curând endoscopie și, în urma investigației, mi s- a spus ca am gastrita. Medicamente recimandate; Gastrofait și Nolpaza. Având în vedere ca mi -a luat durerea de stomac, îți recomand să iei un nolpaza dimineața și doua gastrifait pe zi.
Nolpaza nu e chiar obligatoriu, dar, dacă vrei sa scapi de dureri, ia GASTRIFAIT, orice medic îți va recomanda!
Sănătate! P. S. Du- te acum sa îți cumperi.

9 răspunsuri:
| Smolbean a răspuns:

Omez, nospa, nolpaza

| iulia0514 a răspuns:

Ranitidina!

| Marius22222222222 explică (pentru SuperFata):

Și eu am pancreatită

| SuperFata a răspuns (pentru Marius22222222222):

Uff! ((thinking

| Marius22222222222 explică (pentru SuperFata):

La ora asta nu am de unde sa iau

| Profesore a răspuns:

Depinde de durere, dar in principiu cateva pastile de Ranitidina ar trebui sa ajute. E un pansament stomacal f bun

| JadeCH a răspuns:

Mergi la medic si fa-ti analizele. Tiar trebui o Ecografie abdominala sa nai pietre la fiere. De la asa ceva te poate durea stomacu si poti face pancreatita.

| Marius22222222222 explică (pentru JadeCH):

Bravo.dar târziu pancreatita deja o am de vara trecută ((

| JadeCH a răspuns (pentru Marius22222222222):

Eu am avut-o de vreo 2-3 ani fara sa-mi dau seama. Medicii zicea ca e gastrita.