| Porcusor112233441234 a întrebat:

Checul de casa cu lamaie are proteine? Pentru ca am mancat 20 de felii de chec si macar sa imi ating proteinele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are, pentru ca este facut cu ouă. Ai băgat cam multe felii.

| dullcat a răspuns:

Nu prea.Depinde daca e facut cu lapte, oua, etc.Iar 20 de felii inseamna un chec intreg sau mai mult. Daca vrei sa atingi necesarul de proteine zilnice trebuie sa le calculezi, eventual sa le consumi in forme pe langa care nu au o groaza de zahar.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| nukeyly a răspuns:

Cand fiecare masa este o sedinta matematica.
E bine sa cantaresti fiecare felie, sa-i calculezi volumul, eventual o scanare fotospectrometrica sa-i sti continutul exact, kilocaloriile daca tot vrei sa fi ZEN, altfel las-o balta.

| LupusDei1993 a răspuns:

Checul nu are proteine, doar calorii goale si multi carbohidrati. Posibil sa ai si rezistenta la insulina la pachet.

| darrio2007 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Checul se face cu ouă care contin proteine. Nu te trezi vorbind aiurea.

| Smmo a răspuns:

Are proteine, dar are si multe calorii si mult zahar. Nu iti recomand sa repeti figura.

| Solann a răspuns:

20 de felii? Nu e cam mult?