| anonim_4396 a întrebat:

Chiar daca stai degeaba si este cald afara este posibil sa transpiri mai mult daca esti gras decat daca esti slab? Fara sa ai o boala sau ceva.Doar de la caldura si chiar si atunci cand faci efort fizic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Persoanele supraponderale transpira mai mult, fiindca stratul de grasime tine cald, iar efortul lor de a-si deplasa corpul este mai mare.

5 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

DA.
cand esti mai plinut(a) transpiri mai usor/repede.

| mihaela2808 a răspuns (pentru Brigaela):

Dar daca slabesc numai pot transpira asa rau nu?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru mihaela2808):

Da.

| gabi13579 a răspuns:

Nu este o regula, dar de cele mai multe ori la persoanele mai grase glandele sudoripare si cele sebacee(care secreta sebum) secreta mai mult substantele toxice decat la persoanele mai slabe

Răspuns utilizator avertizat