| roxysweety14 a întrebat:

Cine stie o dieta usoara de slabit am nevoie sa slabesk 12 kg va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| newboy a răspuns:

Fai sport, mananca putin, fara sandwiciuri, fara paine, stiu ca e nebunesc dar am slabit 10 kg foarte usor, alergam 7-8 km, bine inteles eu sunt baiat : ), dar tu esti fata alearga 4-5 km si slabesti,iti garantez suta la suta, sau consultate medic sa nu ai prea multe kg in plus, nu mai manca pana ce slabesti, ai grije altfel dai in diabet, sau poate devi supraponderala cea ce e si mai rau

12 răspunsuri:
| Simina_Lazar_1950 a răspuns:

Buna ziua.
Consulta nutritionistul, daca vrei sa, slabesti asa mult, dieta nu este usoara

| blueangel95 a răspuns:

Nu exista dieta "usoara". si nu slabesti doar cu o dieta. alearga minim o ora pe zi.

| Dilavia a răspuns:

Si eu trebuie sa slabesc un pic am fost la un nutritionist stiai ca stomacul este ca un burete se mareste din ce in ce mai mult daca mincam pana plesnim o sa iti zic ce trebuie sa mananci dar ca sa te ajut trimite-mi un mesaj cu ce mananci tu ce fel de paine lactate din astea trimite-mi ce mananci la micu de jun pranz si cina si eu o sa iti spun de ce alimente sa scapi si ce alimente sa adaugi si trebuie sa mai imi spui si cati litri de apa bei in fiecare zi si daca bei apa in timpu mesei sau dupa masa si ce fel de apa plata minerala daca stai la tara de aia de la fantana sa mai imi spui daca faci si sport sau daca nu si sa imi spui cate kg ai si cat ai in inaltime si o sa te ajut eu am slabit dar mai am un pic de zlabit si am slabit si sanatos si am dat 10gk jos mai am 1 kg
sti la varsta mea trebuia sa am 45 de kg dar eu am avut 56 si inaltime 1 55
dar nu aratam grasa ca eram si inalta si aratam bine dar totusi nu ma simteam bine cam atat am sa iti spun tot ce ai tu sa faci este sa imi spui alea cu ce mananci[...]
pa pa

| roxysweety14 explică (pentru Simina_Lazar_1950):

Mersi pentru pont

| roxysweety14 explică:

Va intreb de o dieta care sa ma ajute sa slabesc

| roxysweety14 explică (pentru blueangel95):

Mersi pentru pont

| roxysweety14 explică (pentru Dilavia):

Pai ce sa spun iti multumesc pentru pont si eu ce sa pot manca decat cam detoate=]]]] nu fac diferente ca inaltime am 1.65 si greutate 60kg bine kg astea le aveam inainte acum am mai slabit dar mai vreau sa dau jos si de asta va cer o dieta care sa nu ma solicite prea mult acum cred ca am 55 kg si vreau sa ajung la 50 nu stiu sigur nu m-am cantarit=]]]] oricum mersi de ajutor

| roxysweety14 explică (pentru blueangel95):

Mersi pentru sfat

| roxysweety14 explică (pentru newboy):

Ok am sa tin cont de sfatul tau iti multumasc

| newboy a răspuns (pentru roxysweety14):

Cu placere oricand ai nevoie ma contactezi pe TPU

| Dilavia a răspuns (pentru roxysweety14):

sti tot ce trebuie sa faci ca sa stii la cate kg esti perfect sa nu fii prea slaba si nici prea grasa este sa scazi 10 din inaltimea ta si asa iti da rezultatul greutati care trebuie sa ai de exemplu iau niste kg la intamplare si iti explic: daca ai 60 inaltime si ai greutate 70kg tu tebuie sa faci mereu calculul asta:60-10=50 daca ai 60 de kg tu trebuie sa ajungi la 50 sau ma rog ai 45 inaltime si 60 kg trebuie sa faci calcul; ul asata 45-10=35 gk trebuie sa ai asa ma refer sper ca te-am ajutat pa pa