| GaBrIeLa1994 a întrebat:

Credeti ca as putea sa slabesc cateva kg avand in vedere ca voi urma un program de mancare la ore fixe fara grasimi bogat in legume si fructe iar pe langa acestea diferite exercitii de pe you tube dar si abdomene, genoflexiuni facute acasa dar FARA alergare deoarece e perioada asta mai rece si e destul de greu.Astept sfaturi si daca se poate si filmulete de pe you tube care sa ma ajute in special in zona feselor si picioarelor.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Li3V2e a răspuns:

Da poti slabi. bea multa apa. cauta pe youtube aero step sau aero combat te vor ajuta.

| JohnnyBi a răspuns:

Lasa youtube. nu poti alerga ia o coarda si sari coarda. incearca 20 de minute pe zi. grasimile sanatoase se gasesc in nuci, caju, alune, arahide, peste, pui. nu renunta la grasimi, sunt principala sursa de energie a corpului.

| Dianne18 a răspuns:

Un antrenor de fitness spunea ca un antrenament trebuie sa dureze min 30 min si binenteles efectuat continuu.
Ai putea sa incepi propunandu-ti sa faci in fiecare zi atat.
Mananca din plin legume (la fiecare masa sa ai o salata sau orice leguma) dar fructe mai cu masura si intotdeauna separat (intre mese) si mai ales nu seara.
Scoala-te de dimineata si foarte important somnul: sa adormi inainte de ora 22.
Este bine sa iti organizezi viata si ai sa vezi cu regimul pe care ti l-ai propus, daca reusesti sa te mentii motivata rezultatele nu o sa intarzie.

| GaBrIeLa1994 explică (pentru Dianne18):

Eu am ales cam asa:pe la 9, 10 iaurt cu fulgi de porumb, pe la 14, 15 ciorba de varza cu bulion., pe la 5, 6 maxim salata de varza de exemplu sau de rosii sau castraveti.bineinteles,catre acest meniu vreau sa mai adaug uneori de exemplu crenvusti, peste la gratar, spanac si nelipsitele mere ca si gustare.nu stiu daca procedez bine sau nu dar asa m-am gandit eu sa fac

| GaBrIeLa1994 explică (pentru Dianne18):

Am uitat sa specific de oua fierte sau branza topita de exemplu. poate mai imi dai tu ceva idei happy