| Dalmore a întrebat:

Credeti in chestia cu,, m-a tras curentul"? Da/nu, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Cred în asta doar la ochi, daca stai langa un geam și bate vântul nu e plăcut, iar apoi ți se înroșesc ochii și lăcrimează, am pățit asta în tren o dată. În rest sunt niste prostii inventate de boșorogi, gen că i-a tras curentul la umăr sau cine știe undehee hee

| brokxy a răspuns:

Pe mine ma dor urechile de la curent. Incearca sa te duci afara fara caciula cand bate vantul foarte tare.

| 54kuv a răspuns (pentru RobertMoon):

Nu stiu daca e vorba atat de prostii cat de nivelul de cultura. Este o inflamatie in corp care ii face sa aiba o sensibiliate crescuta in zonele respective (mai scurt si simplificat explicat).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori, dar foarte rar, filamente de curenți aerieni lovesc puncte de acupunctură și provoacă dereglări. Dar altfel este o prejudecată locală. Dacă spui de exemplu unui corean asta, te întreabă ce e aia, că la ei nu te trage curentul niciodată.

| Dalmore explică (pentru sadrian46):

De unde stii asta cu coreanul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Dalmore):

De la un corean, dl. Park din Cluj, cu care am discutat.

| Adry05 a răspuns:

As zice ca da ca am patit de multe ori in tren de exemplu daca aveam loc la geam langa "aerul conditionat" sa vin mereu acasa cu dureri crunte de cap fix in zona aia intre ochi.
Sau alte dati sa m doara capu cand erau deschise geamuri in asa fel incat sa se faca curent