| nosferatu15 a întrebat:

Cum este durerea de apendicita? E aceeasi pe care o simti atunci cand alergi foarte mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Da, este o durere abdominala de obicei in jurul buricului si poate deveni insuportabila in cateva ore.Pentru linistea ta du-te la serviciul de urgente pentru un consult si investigatii. Sper sa fie alarma falsa, si sa ai parte de un Paste fericit langa cei dragi!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce simti tu cind alergi foarte mult. Nu toti au aceleasi simptome (pe mine ma doare in piept, unde in mod sigur nu este apendicele).

| Diavolcata a răspuns:

Da cand alegri foarte mult acolo te apasa. Daca te doare du-te la doctor sa nu se iflameze sa fie mai grav happy

| nosferatu15 explică (pentru Diavolcata):

Adevarul e ca ma doare dar nu e o durere insuportabila; si nu am celelalte simptomestraight face

| Chαяtreux a răspuns:

Da, doar ca este mult mai accentuata. Si ti se umfla in partea dreapta

| ZeHelp a răspuns:

Cand am avut apendicita m-a durut burta la fiecare pas.