| florentina1231 a întrebat:

Cum fac sa slabesc 10 kg si bineinteles sa scap de celulita pana in octombrie :O?
Sport nu am timp sa fac sad Din cand in cand mai fac cateva abdomene.
O dieta m-ar ajuta? Ce fel de dieta?
Fundita celui mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| backback a răspuns:

Da,chiar daca ai 17 ani

4 răspunsuri:
| backback a răspuns:

Iti recomand cu incredere dieta Dukan, o prietena de-a mea a slabit in 6 luni 20 de kg

| DianaIstratii a răspuns:

Aveam aceeasi problema, am incercat si diete dar nu m-au ajutat.Asa ca am decis sa dau citeva kg jos fara dieta.Am inceput la inceputul saptaminii sa maninc mai putin.Adica mincam des dar cite putin. Dupa 6 nu mincam.La ora 19:00 alergam cam tim de o ora(asta am facut timp de 4 saptamini)Am slabit 7 kg...Iti garantez ca vei slabi si tu daca incerci... Apropo, la fiecare gustare doar o felie de piinehappy. Succes! Fundita?

| xButterflyxX a răspuns:

Incepe un regim,renuntand la alimentele grase,prajite, fast-food, sucuri acidulate si dulciuri in general ele provoaca celulita, alimentatia nesanatoasa, insa si sedentarismul.Consuma multe fructe si apa, hidrateaza-te bine, bea minim 2L de apa.Consuma salate cu piept de pui/peste,legume si ulei de masline, supe, oua fierte, piept de pui/peste pe gratar, cartofi copti/fierti.Fa-ti un program de 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, pentru gustari iti recomand migdale, nuci, alune, fistic chiar salata de fructe sau sandwich.
Insa din pacate pentru a vedea rezultatele cat mai repede trebuie sa adaugi si sport regimului tau.Incearca sa iti faci timp macar 30 de minute de 2-3 ori pe saptamana sa faci miscare, poti sa te plimbi cu bicicleta/rolele sau poti apela la exercitiile de pe internet, eventual poti merge pe jos o ora, daca obisnuiesti sa mergi cu masina.
Pentru celulita iti recomand sa faci de 3 ori pe saptamana masaj cu ulei de masline si cafea, pe deasupra iti lasa si pielea fina.
Sper ca te-am ajutat, spor la dieta!

| florentina1231 explică (pentru backback):

Chiar daca am 17 ani?