| Antonies a întrebat:

Cum m-as putea ingrasa? Am maini foarte subtiri si coastele imi ies in evidenta laughing am 16 ani si nu cred ca am 45 kg, ultima data cand m-am cantarit aveam 41. Nu ma simt deloc bine in pielea mea... De mancat, mananc. Stiu ca ar trebui sa vanez caloriile si proteinele, dar vreau niste sfaturi. Am inteles ca si apa ajuta sa pui pe tine ca se absorb mai bine substantele cum ar fi proteine, carbohidrați etc? Vreau cat mai multe raspunsuri, pana la vara as vrea sa pun ceva pe mine. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Mananci mai multa paine, consumi mai mult zahar, mananci seara tarziu happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru DaniTDCI):

Adică sa se îmbolnăvesca singur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa e felul tau de a fi, nu ai ce face

| Antonies explică (pentru anonim_4396):

In trecut eram grasut. Dar faza e ca am inceput sa cresc mult si nu prea mancam. Acum chiar mananc dar nu ma pot ingrasa

| D3I3 a răspuns:

Ma simt grasa sad

| Ryss a răspuns:

Kilogramele nu depind întotdeauna de vârstă. Cam ce înălțime ai?

| Antonies explică (pentru Ryss):

172 mi se pare ca mi-a zis doctorul

| Ryss a răspuns (pentru Antonies):

La înălțimea ta‚ ar fi trebuit să ai pe puțin 55 de kilograme‚ până la 60 și un pic.