| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fiu mai inalt fara sa fac sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Eu m-am inaltat jucand baschet cu prietenii mei la 2-3 zile.ai putea sa te duci la inot, nu neparat sa te inscrii, acum ca e vara, poti merge la strand sau la o baza sportiva sa stai cateva ore.dezvolta musculatura si te ajuta sa te si inalti putinhappy, fara sport cam greu...si cu sportul, daca faci pana in 2o de ani sunt sanse sa te inalti, daca faci dupa 20 nu mai e nevoie, ca nu te mai inaltibig grin

| Aiicha a răspuns:

Trebuie sa depui efort ca sa cresti cum ar fi sportulwinkingdecat sa astepti sa cresti, iar la 20 ani vei crede ca esti prea mic de inaltime vei regreta ca nu te-ai apucat de sport la timp tonguetongue

| St3fa a răspuns:

Mancand dar asta te poate si ingrasa1=!

| Teo_6515 a răspuns:

Intinde-te cat poti de tare cu mana ridicata langa tocul usii. Pune pe cineva sa faca un semn acolo si intinde-te in fiecare zi de cate 30-40 de ori cu fiecare mana. Dupa o luna vei vedea ca ai depasit semnul. Tine-o tot asa, cu semnul din ce in ce mai sus, pana vei multumit/a de rezultat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat mai mult efort si cat mai multe fructe te pot face mai inaltwinking asa ca trebuie sa mananci fructe trebuie sa te simti relaxata si gatahappyhappywinking

| alex_8276 a răspuns:

Nu poti:::straight face

| hevy a răspuns:

Pori sa faci o operatie prin care sa te inalti cat de mult vrei

| manudraguta a răspuns:

Salut pai eu cred ca te pot ajuta
mnanca " Ceapa" accelereaza viteza de gandire si te ajuta sa te dezvolti si nici nu te vei ingrasa 3 sau 4 cm vei creste dar mai mult nu stiu