| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum pot sa slabesc? Care e cea mai usoara metoda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să slăbești? Dar nu ești un băiat gras...

| GolopențaAdrian explică (pentru floresdemayo):

Pa-i nu is gras dar cam am burta mare

| floresdemayo a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Atunci, ai nevoie de exercitii pentru un abdomen plat. Știai că și oamenii slabi, pot avea... burtică? ))
Uite, te poți inspira de aici:
https://www.youtube.com/watch?v=Sfo7FvR7f9k
http://hunkbody.ro/top-10-cele-mai-bune-exercitii-pentru-abdomen-partea-1/

| GolopențaAdrian explică (pentru floresdemayo):

Stiu ca au dar nu o au mare

| untu a răspuns:

Sa mananci multa zmeura! Sau sa mananci carne de pasare fripta fara paine!

| untu a răspuns:

Sa mananci multa zmeura! Sau sa mananci carne de pasare fripta fara paine! Sau sa mananci fara paini si evita dulciurile o luna!

| vocea a răspuns:

Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Iti trebuie doar vointa.

| GolopențaAdrian explică (pentru vocea):

Asa este vointa mi-o trebuie

| FaraNumePls a răspuns:

Sportul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci cu deficit caloric

| Iunix a răspuns:

Mănâncă puțin și fă sport cât mai mult.

| August99 a răspuns:

Sportul. alergatul in aer liber si atentie la ce mananci

| Niklauss a răspuns:

Mergi la un nutritionist care iti va da o reteta speciala pentru tine si ai putea sa faci si sport.

Răspuns utilizator avertizat
| Horologer a răspuns:

Fara sport, nu faci nimic.Regim si sport combinat, reglezi programul de mancare bei apa sa fii hidratat.Calea usoara nu o sa fie niciodata, doar sa iti iei pastile care isi fac efectul(daca isi fac) si sa iti distrugi inima.Succes totusi.

| Natsuki a răspuns:

Uite asa...inainte de a manca bea apa si asteapta 30 de minute sa vezi daca mai iti este foame, deoarece tie poate iti era sete nu foame..mananca cat iti trebuie, mananci un corn cioco sa zicem si la fel astepti putin..mananci dupa care faci sport nu invers. Daca vrei poti intra pe YouTube->Atrntie, cad mere->Fitness. Te ajuta mult si aici.Bafta.

| GolopențaAdrian explică (pentru Natsuki):

Ru nu vad pe Youtube asta ca is abonat dar nu vad fitness

| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Practicand un sport.

In acest fel, nu iti "bombardezi" organismu cu tot felul de "licori minune"
Si ramai si cu banii in buzunar.

| Razbunatorul a răspuns:

Incearca sa scazi numarul de kilokalorii si atunci o sa devina ceva brusc pentru corpu tau si o sa incepi sa slabesti foarte mult. ps. kilokaloriile sunt :
Folosim curent termenul "calorii" pentru ceea ce legea numeste "kilocalorii
caloria: La origine, caloria este o unitate de măsură în fizică, fiind definită drept cantitatea de căldură/energie necesară pentru a creşte temperatura unui mililitru de apă cu 1°C. O calorie este echivalenta cu 4, 184 jouli (J). Deoarece cantitatea de energie implicata in metabolism este mare, se foloseste pentru masurare kilocaloria (1 kcal = 1.000 calorii).
Sper ca te-am ajutat, funda?

| GolopențaAdrian explică (pentru Razbunatorul):

Si cum sa il scad?

| Razbunatorul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Mananci mai putin

| Arilis a răspuns:

1. Orice, dar nu te înfometa.
2. Încearca să mănânci mai puțin dar mai des.
3. Renunță la dulciuri, fast food, prăjeli, chipsuri etc.
4. Bea apă, multă apă, opt pahare pe zi ar fi perfect.
5. Legumele și fructele ar trebui să-ți devină prietene.
6. Fă mișcare, apucă-te de un sport, mergi la sală, primbă-te, orice, doar nu sta în casă.
7. Nu poți slăbi peste noapte și nu crede toate prostiile pe care le citești.