| acidickiddo a întrebat:

Cum reusiti voi sa slabiti? Sau cum ati reusit sa slabiti? Care este secretul vostru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Balan_Monica_1997 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune, migdale, fistic, sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea in jur de 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare, iar consumata dupa masa, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin.Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute(chiar si putin mai mult daca consideri ca e nevoie)de alergare/zi, cu viteza medie, te vor ajuta sa obtii rezultatele dorite frumos si sanatos.Succes.Funda?

29 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| acidickiddo explică:

Bun si asa.Trebuie sa ma apuc si eu de sala, de tras de fiare big grin Ma chinui sa dau jos cateva kilograme.

| Privacy a răspuns:

Mama a slabit mult, mult mancand zilnic la aceleasi ore (cam 6 pe mese pe zi, nu in cantitati industriale) si ceva sport. A eliminat mancarea de tip fast-food pe cat posibil, a evitat prajelile si mancarurile in care innoata grasimea. Multe fructe, legume, apa minim 2 litri pe zi, produse lactate cu continut scazut de grasime. E usor.happy Vointa sa fie.

| acidickiddo explică (pentru Privacy):

Thanks mult :* Am destula vointa, doar ca tare greu slabesc.Probabil ca am metabolismul incetinit sad.

| Privacy a răspuns (pentru acidickiddo):

Du-te la nutritionist. Si el te va ajuta mult. thinking Eu am vizitat nutritionistul pentru ca vroiam sa iau in greutate. E de mare folos, iti spun eu. Iti face niste analize, iti spune ce mancaruri ai voie, ce mancaruri au vitamine si etc, e mult mai sigur. :*

| EpicLove a răspuns:

Insearca sa mananci cat mai sanatos fara grasimi, carne grasa, dulciuri si paine.Bea multa apa si fa sport:alearga sau fa exercitii fizice sau practica un sport happy Eu cam asta fac si se vede happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mănânc sănătos, nu exagerez, încerc să elimin pe cât posibil prăjelile, grăsimile, dulciurile din comerţ.
Şi multă mişcare zilnic!
Te pup!

| acidickiddo explică (pentru EpicLove):

Cam asta faci? Adica? De fapt ce sport practici? Sau doar faci exercitii fizice?

| acidickiddo explică:

Eu sunt obsedata de abdomenul meu.Am burtica si vreau sa scap de ea.Mi-am facut de curand o examinare si la inaltimea mea de 1.63m am 51kg.

| EpicLove a răspuns:

Fac si exercitii fizice acasa dar si practic sport fac handbal happy

| acidickiddo explică (pentru EpicLove):

Super tare! Pacat ca n-am practicat si eu un sport de mica.Mi-ar fi placut sa fac innot.Dar cam tarziu acum, in sensul ca si asa nu vreau sa fac performanta.

| EpicLove a răspuns:

Pentru a scapa de purtica trebuie sa faci abdomenehappy

| acidickiddo explică (pentru EpicLove):

Fac alte exercitii decat abdomenele, dar trebuie sa ma tin de ele.La mine, abdomenele nu au avut efect, decat ca mi-au facut muschi pe sub stratul de grasime.Asta se intampla acum 4-5 ani de zile, cand eram plinuta.De atunci, m-am lasat de ele si m-am apucat de alte tipuri de exercitii pentru abd.

| Azµre a răspuns:

Secretul constă în consultarea unui medic!

| acidickiddo explică (pentru Azµre):

Nu as putea sa imi fac singura un meniu cu care sa si slabesc, deci da.Trebuie sa ma duc la un consult medical.big grin Mersi! tongue

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

Nu prea este indicat. Mai ales dacă ești în creștere, acum ce vârstă ai?

| acidickiddo explică (pentru Azµre):

Take a look at my profile.Ca parca scrie big grin.Am aproape 21 ani tongue

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

Păi oricum ar fi e indicat să vezi un endocrinolog să nu ai probleme cu tiroida sau altele de natură suprarenală. Poți opta pentru mese la ore fixe gen 8 13 19 sau 7 12 18 oricum vrei tu numai să fie la oră fixă să reduci sărurile, grăsimile și dulciurile, automat elimini sucurile de orice fel.

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

O întrebare ești tipa din poză? și ți se pare că ești grasă?

| acidickiddo explică (pentru Azµre):

Sucuri si asa nu beau. Dulciuri rar, sare mai deloc si foarte putine grasimi din ulei, prajeli, carne.Trebuie sa imi iau Omega 3, ca asa mi-a recomandat consultantul meu big grin. Mersi mult de sfaturi;;-)

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

N-ai pentru ce, oricum trebuie să elimini grăsimile și prăjelile, mânâncă grătar de care o fi e mult mai sănătos happy
Ideea este să ai mese fixe să consumi lichide și în timp te vei obișnui și vei slăbi mai ales dacă faci și cel puțin 30 de min mișcare pe zi.

| acidickiddo explică (pentru Azµre):

Tnx mult! :* Asa voi face

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

Npc dacă mai ai nevoie de ajutor mă poți contacta prin mesaj oricând dorești. Multă Sănătate

| Shavoo a răspuns:

Cafea, tigari, nopti pierdute, cluburi, mese neregulate, etc. rezultat garantat laughing))))) ( si sexul te mentine in forma )

| acidickiddo explică (pentru Shavoo):

Sigur toate astea nu m-ar ajuta.Cu exceptia ultimului mentionat. tongue

| Shavoo a răspuns (pentru acidickiddo):

Glumeam! Hai s-o luam cu inceputul, spune-mi varsta, inaltimea, greutatea, ce tip somatic esti si cat vrei sa slabesti.

| acidickiddo explică (pentru Shavoo):

Ti-am lasat un mesaj. happy Sper sa-mi raspunzi.

| Shavoo a răspuns (pentru acidickiddo):

Ti-am raspuns dar probabil il primesti mai greu happy

| charleslouboutin a răspuns:

Nu exista niciun secret. Ai grija ce mananci si mai ales CAT..si sport la greu!