| IzzaMaria a întrebat:

Cum sa ma ingras intr-un mod cat mai natural si repede? fara raspunsuri gen du-te la doctor, mananca mai multe etc. vreau ceva sa functioneze, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Pentru a te ingrasa e normal sa mananci mai mult.
Dar ingrasarea brusca si incepi prin a manca mai multe mese pe zi, fara prajeli, produse foarte grase si alte alimente care ar duce la cresterea colesterolului si depunerea acestuia pe vasele de sange.

In fapt, tu nu cauti ca prin procesul ingrasarii sa acumulezi grasime propriu-zis, pentru ca apoi sa apara riscul obezitatii, ci sa iti definesti mai degraba masa musculara.
Fa-ti un program fix de a manca si incearca sa faci exercitii pentru a-ti face un corp frumoswinking

| ale28bz a răspuns:

Eu am să îţi răspund în primă fază printr-o glumă şi apoi o să îţi dau şi şi răspunsul serios, cel mai sigur mod de a te îngrăşa şi cel mai natural e să rămâi însărcinată
Presupunând însă că această soluţie iese din calcul iată soluţia
1 mese regulate
2 nu consuma lichide înainte sau în timpul mesei (acestea sau senzaţia de saturaţie
2 vitaminizarea şi anumite suplimente nutritive, batoane de ciocolată"
3 consumul de paşte făinoase
4 consum de fructe şi salate de legume
5 consum de proteine carne, ouă, brânză lapte (acesta ajută la asimilare)
6 program de odihnă bine stabilit somn nocturn 8-10 ore şi siesta de după amiază 1-2 ore
7 numărul de mese principale 3 +2 mese intermediare (gustări)
8 Asta o să sune ciudat reducerea numărului de scaune în mod normal 1 la o zi la tine 1 la două zile.

Răspuns utilizator avertizat