| Martina99 a întrebat:

Cum scap de ouale de paduchii daca sunt decedate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ebial a răspuns:

Si tu ai paduchi? ...si eu;-; si de unde stii ca sunt moarte oricum? Mai bine cumparati un pieptene special (din ala cu dinti desi) si piapta-ne-te(gramatic=fail) zi de zi...mie mi-a trecut cu vopsea (amoniacul omoara paduchii) dar mai bine nu te culci pe o ureche.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pui pe mama/sora/matusa sa le scoata cu unghiile.
Altfel nu ai cum.
O seara bunahappy

| Ebial a răspuns (pentru caramela):

Si mama a facut asta si tot nu le-a gasit pe toate..tot mai bun e un pieptene special (dar sa fie bun, nu d'ala alb, mai bine unul de fier) si sa-l foloseasca zi de zi, pana nu mai gaseste nimic pe el.