| Zanisoara a întrebat:

Cum se calculeaza greutatea in functie de inaltime? Eu stiam ca trebuia sa ai cu 10 km mai putin decat inaltimea,de ex daca ai 1, 60 trebuie sa ai 50 de kg.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, așa se calculează, cum ai zis tu.

| ThePuffy a răspuns:

Dap, de obicei asa stiu ca se face. happy.

| IonelaB17 a răspuns:

Buna! De obicei cam asa se face, dar nu trebuie sa te iei neaparat dupa asta. E important sa mananci sanatos si sa fac miscare/sport, iar corpul isi regleza greutatea optima. Nu trebuie neaparat sa ai fix cu 10 kilograme mai putin decat inaltimea, ci sa iti menti corpul intr-o forma sanatoasa, pe care o accepta si el, si, mai ales, sa te simti tu bine in propriul corp. Sper ca te-am ajutat un pic.