| georgcyc a întrebat:

Cum se scapa de paraziți intestinali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Usturoi, și renunti la dulciuri și lactate neapărat, ei cu asta se hrănesc.

| 1234568807 a răspuns:

Te duci la medic si iti spune el, in general cu medicamente, aveam si eu inainte si din cauza lor aveam si mancarimi anale, conteaza si alimentatia in eliminarea viermilor dar poti lua si niste pastile din plante care iti curata intestinele, eu am luat si e mai bine acum

| untu a răspuns:

Pune 2-3 picaturi de petrol ( o lingurita) pe un cub de zahar si le mamanci sau le inghiti! Mai tarziu vor iesi parazitii pe cale anala! ( prin scaune)!

| Yaesmin a răspuns:

Cu semințe de dovleac.

| Cipi1212 a răspuns:

Să mănânci ceapă și usturoi.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt pastile in farmacie care pot fi luate odata si repetat tratamnetul dupa 14 zile, cand ies si noii viermi din oua, ca sa-i omoare si pe aceia.

Dar secretul unui tratamnet reusit este sa NU consumi deloc zahar, sucuri si alcool, pe toata perioada tratamentului, ca sa nu-i hranesti pe paraziti, adica 1 luna de zile.

| georgcyc explică (pentru 1234568807):

Ce pastile ai luat? Ai scăpat de viermi intestinali? Cât timp ai luat și la ce ora se ia?

| georgcyc explică (pentru Violleta2022):

Ce tip de pastile și cum se administrează? Câte se iau pe zi și la ce ora din zi?
Cât timp se ia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru georgcyc):

Depinde ce gasesti tu in farmacia locala: pastile anti-deparazitare( impotriva viermilor intestinali)

https://www.catena.ro/......parazitare

https://comenzi.farmaciatei.ro/......ntestinali

Daca esti adeptul medicatiei naturiste, atunci recomand cu incredere acest produs naturist:
https://comenzi.farmaciatei.ro/......um-p364877

| 1234568807 a răspuns (pentru georgcyc):

Luam 2 pe zi, niste pastile parasite cleanse, nu conteaza ora dar trebuie luate inainte de masa