| Ronnie35 a întrebat:

Cum tratezi gripa si raceala fara sa iei medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| BlackBoyHD a răspuns:

Ceai de musetel, de ceapa cu nuca (chiar daca pare scarbos e foarte bun)

| FataFaraSentimente a răspuns:

Multe ceaiuri (din dulceata de prune, malina, zmeura etc.). Is usoare de facut happy. Dupa felii de lamaie taiate si cu zahar pe deasupra sau miere ajuta mult, la mancare mananca si un catel de usturoi sau ceapa. Fa clatituri din ceai de musetel. Eu mereu asta fac cand sunt racita si ma ajuta. Bafta la invingerea racelei si gripei :*

| floriasdfg a răspuns:

Orice ceai, dar ceaiul de ghimbir este foarte foarte bun. îţi creşte imunitatea foarte mult şi dacă bei o cană pe zi, nu vei mai avea probleme cu vreo răceală, mai ales iarna.

| DANNA99 a răspuns:

Eu cand sunt racita fierb o cana de lapte si pun in el un ou si o lingurita de miere, in cateva zile sunt ca noua. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Niiiicu a răspuns:

Mult ceai cald, supa de pui

| Enki a răspuns:

Cand esti racit sau esti gripat, parasinus tie aliat! laughing)))))

| Mihaela1964 a răspuns:

Multa vitamina C, din lamai sau catina, ceaiuri caldute de tei, odihna multa.

| paulpaul25 a răspuns:

Bei multe ceaiuri fierbinti cu miere si lamaie, mananci fructe bogate in vitamina C si MANANCI USTUROI!

| Nedelea_Alexandra_1990 a răspuns:

Bea ceai! Sanatoare sau tei! Si baga sare in apa cald si apoi baga picioarele. O sa mearga! bafta!

| брюнетка01 a răspuns:

Ceai din frunze de zmeura, din frunze de gutui...da fel este foarte bun si ceaiul din cimbru de padure care are si un gust foarte bun la fel si miros, plus ca trateaza si alte boli...

| брюнетка01 a răspuns (pentru Enki):

big grinbig grinbig grin