| marniii a întrebat:

Cum va place sa mancati ovazul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Doar in biscuiti imi place big grin

Răspuns utilizator avertizat
| rxbiesx a răspuns:

Nu-mi place

| marniii explică (pentru KronstadtRevival):

Ce ciudati sunteti astia care va laudati ca sunteti constipati

Bula
| Bula a răspuns:

Imi place sub forma de fulgi (de ovaz), amestecate in iaurt sau lapte batut si eventual si cu sirop (de zmeura).
De asemenea, imi plac si pogacelele din ovaz (cu ciocolata).

| CyberDune28 a răspuns:

MUSSLI cateodata (ovaz cu fructe uscate sau ciocolata)

| NLS a răspuns:

Pana acum n-am prea mancat fulgi de ovaz, decat daca se gaseau in amestecuri de cereale, impreuna cu altele, si cu fructe uscate.

Insa am vazut de curand o reteta de cookies ce continea in aluat fulgi de ovaz si as vrea sa o incerc.
Si o alta de budinca de ovaz ce imi facea cu ochiul.
Insa momentan sunt mai mult pe vegetale, ovazul mai poate sa astepte putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lapte cald și miere de albine

| EliLeli a răspuns:

Crocant cu iaurt, in batoane cu fructe uscate si ciocolata, in biscuiti/fursecuri. Mai mananc cereale fierte (arpacas) in mancare de ex. mancare de ardei copt, cu ceapa, usturoi, rosii, ardei iute si arpacas fiert + un peste pe gratar sau pui.

| Drimmero a răspuns:

Fulgi de ovaz in iarut. Chiar e delicios asa.

| CostinAlamariu a răspuns:

Terci sau în iaurt cu miere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lapte sau apa

| gherila a răspuns:

Cu loptce

| ReddY25 a răspuns:

Cu lingura

| Paendeo12 a răspuns:

Eu il mananc cu lapte, putina miere si scortisoara. Nu ma omor dupa el, dar este satios.

Răspuns utilizator avertizat