| Chawki a întrebat:

Daca ai descoperi ca mai ai doar cateva luni de trait, cum ti-ai trai viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bοgdαη a răspuns:

Dar in cazul in care as avea o boala grava AS LUPTA CU EA PANA LA ULTIMA PICATURA DE VIATA. Stiu ca nimic nu e imposibil daca vreisi de aceea nu voi lasa ceva atat de mic sa ma sperie.CURAJ! Pana la capat!

22 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai avand in vedere ca stiu ca moartea e aproape as face toate lucrurile care mi le-am dorit sa le fac o viata intreaga si nu am avut ocazia sa le fac. Funda :d

| AOLEVRIC a răspuns:

As face tot ce mi-as dori, as risca si nu mi-ar pasa.

| Cristina64 a răspuns:

As face tot ce nu am facut pana acum si as traii la maxim acele luniwinking

| Bοgdαη a răspuns:

As face lucruri care mi-e era frica sa le fac pana acum.Si as face fapte bune.Si as lasa un urmas (chiar daca sunt copil il voi numi pe un nou nascut sa-mi calce pe urme).

| єχcєєℓ a răspuns:

Mi-aș trăi viața la maxim și aș face chestii pe care nu am voie să le fac la vârsta mea.
smug

| positivity a răspuns:

Aș face tot ce îmi dictează sufletul!
Având în vedere că aș mai avea doar câteva luni de trăit, nu aș mai ține cont de reguli! Nu aș mai ține cont de nimic!
M-aș distra practicând lucruri formidabile, de exemplu, cu siguranță aș încerca să sar cu parașuta, să învăț să înot, sau să fac orice lucru ce nu credeam vreodată că îl voi face.

| mandacheannemaria a răspuns:

Sincer, mi-as petrece ultimele clipe cu familia :d

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu cred ca as face ceva special, poate ca mi-as lua ramas bun de la prieteni si as face cat mai multe fapte bune, c-am atat.

| Na?ut? a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Cum ar fi, sa citesti o carte? laughing

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Aș pleca în toată țara, ca să o văd poate chiar și în alte țări cu bicicleta, aș face un jurnal video cu toate locurile unde am fost.

Bine înțeles dacă aș mai mare și dacă nu ar trebui să știe neapărat și părinți, dar tot aș petrece la maxim cu prieteni și prietenele smug aș vrea să practic Parkour și altele...

Cu alte cuvinte mi-aș trăii viața într-o contiinuă mișcare.

Și aș mai stânge banii pentru o fundație.

| Keyboard a răspuns (pentru Na?ut?):

laughing)

| T1ramisu a răspuns:

Nu stiu cum ati putea voi sa va distrati stiind ca veti muri. sad

| OnuOnulică a răspuns:

Doamne fereste nici nu vreau sa ma gandesc.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

As face tot ce pot sa-mi adun familia(parintii, fratii si sora)laolalta si sa le spun tot ce am pe suflet despre ei dar in niciun caz nu le-as spune de ce fac asta pentru ca i-as indurera inainte mult de inmormantare.

| mona a răspuns:

Ca si pana acum, nu as face ce probabil fac altii... distractii si alte chestii

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Na?ut?):

Cărți pot să citesc și acumbatting eyelashes nu te preface că nu ți-ai dat seama.

| Na?ut? a răspuns (pentru T1ramisu):

Bine punctat!

| dodicuta a răspuns:

Mi-as lua la revedere de la toti prietenii si toate rudele, as face niste chestii extreme, m-as ruga, si le-as zice oamenilor care nu-mi plac tot ce gandesc despre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as duce in Baia Mare la o prietena foarte speciala pentru mine

| Duucu a răspuns:

M-aș duce la toți cei pe care nu-i suportam și le-aș trage căteva peste față, apoi mi-aș lua un motor fain și aș merge prin alte locuri nevizitate (adică oriunde)

| Bοgdαη a răspuns:

Dar ce ai patit? Ai vreo boala grava? Daca da spune-mi ce boala!

| DenisIonut01 a răspuns:

Acum nu poti spune corect exact ce ai face dar asa ca imaginatie daca as avea bani suficienti asi pleca cu familia in incojoru lumii si binenteles mi-as lua produse appel sa vad cum sunt laughing, daca nu as avea bani pai as trage o betie cum nu m-am imbatat niciodata si as ruga toata familia, dar toata sa ne strangem timp de 1 saptamana toti, asta ar fi ultima dorinta.