| Andreea7000 a întrebat:

Dacă am 16 ani si am microdenție (de la un canin la celălalt și sus si jos) pot reveni la normal dinții in timp fara aparat dentar sau fațade? Mai există o șansă să devină mai mari? Din cauză ca sunt si foarte mici am spatii intre dinti, ajungând si la 3 mm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blablablablablablablablablablablabla a răspuns:

Nu cred pentru ca deja ai 16 ani și nu cred ca se mai dezvolta dinții. Eu as zice sa optezi la aparatul dentar.

1 răspuns:
| Andreea7000 explică (pentru Blablablablablablablablablablablabla):

Știu ca răspund abia acum, dar am fost la medic stomatolog si a zis ca daca imi pun aparat dentar o sa mi se schimbe maxilarul, o sa imi retragă dinții mai in spate si de aici rezulta ca buzele mele o sa devina mai mici. Iar problema e ca sunt deja mici buzele mele, nu foarte mici dar nu sunt foarte mari asa cum au alte fete. Si nu cred ca sa imi injectez ceva in ele ar fi o soluție... A mai spus ceva doctorul si de fatade dar abia dupa vârstă de 18 ani, dar asta ar însemna sa imi pileasca dinții?