| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Daca am făcut scaun cu sânge o singură dată și nu persista este de speriat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i de speriat inca, putand fi de la hemoroizi

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru Violleta2022):

Cum adică nu e încă de speriat? Când ar trebui sa fie de speriat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Cand curge sange la fiecare scaun pe care-l faci, atunci este de speriat.
Daca ai hemoroizi si esti constipat, vor curge cateva picaturi de sange, necesintand sa-ti schimbi dieta, s ainveti s mananci santos, ca sa elimini constipatia, inflamatia intestinelor si evidnet sa nu mai apara hemorizii.
Nu cunosc problemele tale de santate, dar cred ca asta trebuie discutat cu medicul de familie, nu dezbatute pe un forum online.

| Cipi1212 a răspuns:

E fisură anală.