| Ioan489 a întrebat:

Daca am pietre la rinichi si ma doare din cand in cand, si am contact sexual se poste agrava si sa ma doara mai tare, s-au n-are legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Du-te la doctor neaparat

| Ioan489 explică (pentru MistretulPufos):

14 normal... raspuns anticipat...

| MistretulPufos a răspuns (pentru Ioan489):

Da, ma rog...m-am informat putin si cica chiar ajuta la eliminarea pietrelor, probabil nici nu o sa iei in seama raspunsul meu doar pentru ca am 14 ani... sau se scrie fara cratima apropo

| Oana92 a răspuns:

Contactul sexual nu agraveaza colicile renale, desi m-as mira sa iti arda de sex daca ai o criza clasica. In orice caz, iti recomand un control macar la medicul de familie si chiar si la urolog. O piatra plecata din rinichi iti poate bloca canalul, se poate infecta sau iti poate modifica functionarea rinichiului, iar consecintele sunt din cele mai urate. Sanatate!

| Ioan489 explică (pentru MistretulPufos):

Primul raspuns a fost irelevant...