| AvM94 a întrebat:

Daca am stat 3 saptamani cu degetul mic fracturat si a crescut stramb, doctorul trebuie sa-mi faca ruptura ca sa se aseze osul drept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Pai nu cred ca te lega si iti rupe degetu'.Te anesteziaza daca se poate sa iti indrepte degetul rupandu-l si pundandu-l la loc.Du-te la medic pentru detalii.

7 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

E o intrebare sau un mic rezumat ale celor 3 saptamani in care ai stat cu el fracturat?

| AvM94 explică (pentru Rakanishuu):

O intrebare scuze ca nu am pus semnul

| هوراس a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îl întrebi pe dânsul happy

| Wehrmacht a răspuns:

Da.Cred ca se poate.Sunt sanse mari.

| AvM94 explică (pentru Wehrmacht):

Si doare?

| onasis1961 a răspuns:

DA! Asa se v-a intampla, eventual se poate face o mica interventie chirurgicala.

| Rakanishuu a răspuns (pentru AvM94):

Atunci raspunsul e da, in mare parte. O sa ti-l rupa laughing. Dar cu interventie chirurgicala, nu trage de el.