| Florazul15 a întrebat:

Dacă beau cola zilnic mă îngrași?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| vlllaaddd a răspuns:

Da, si in timp o sa ai mari probleme cu corpul si cu inima si ficatul

| Ilovedinero a răspuns:

Nu neapărat.Depinde de ce mananci in restul zilei.O sa ai probleme cu anemia, greturi, ameteli, constipatie, probleme cu ficatul, acid in stomac, diabet zaharos, nu cred ca mai ai chef sa le enumăr

| Simpatic a răspuns:

Ingrasatul tine cont de mai multi factori, daca bei cola si faci multa miscare probabil nu te ingrasi
Insa ceea ce contine cola ar trebui evitat, adica aditivi si mult zahar!

| dullcat a răspuns:

Da.Exista destule studii la ora actuala care arata ca zaharul te ajuta sa adaugi kilograme in plus, din alea rele.Din moment ce ai intrebat la sanatate, am presupus ca vrei sa te ingrasi in mod sanatos?

| doctorandus a răspuns:

Cei care se feresc de E-uri sunt paranoici.

| ReddY25 a răspuns:

Da,și multe alte boli, așa că lasă-te dacă ții la sănătatea ta