| AvalohAlyn a întrebat:

Dacă folosiți Detrical pentru imunitate de cat ați luat? Este de 1000, 2000 și 4000.
Știu că se recomandă vitamina D de către specialiști acum in perioada cu covid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si ce te împiedica sa stai la soare? Chiar si cei care locuiesc la bloc o pot face, ieșind la o plimbare zilnic. E îndeajuns doar fata si mâinile sa fie expuse.

| AvalohAlyn explică (pentru TamplaruAnisoara):

Nu e soare mai deloc ..in plus specialiștii ne recomandă să luăm vitamina D pentru imunitate la covid că s-a descoperit că au legătură nivelurile de vitamina D cu covidul.iar iarna lumina solară e foarte redusă. Aproape toți oamenii avem deficit de vitamina D3 a zis un doctor renumit.