| Rombix a întrebat:

Daca iau de capul meu magneziu cu b6 pentru calmare/stres/usoara anxietate fara sa merg la medic, ce mi se poate întâmpla? Am vazut ca multa lume ia pentru stres.Voi ati mai luat asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E doar magneziu, nu vreun medicament neauzit de lume, ia cat scrie acolo ca e recomandat si nu o sa ai nimic. Mai faci pauza dupa o saptamana, doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iti iei un ceai sedativ de la plafar, nu lua pastile etc de capul tau, mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum starile de calmare pe care ti le ofera chestiile astea sunt vagi. Invata sa respiri corect, sa te relaxezi si daca chiar crezi ca ai o problema cu anxietatea etc, mergi la medic sau la psiholog.

| francut a răspuns:

Magneziul si vitaminele nu sunt pentru calmare, stres sau anxietate. Dar nu iti strica sa iei "de capul tau".

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru francut):

Ba da. Poti avea stari depresive si anxioase din cauza lipsei de magneziu etc.

Răspuns utilizator avertizat