| Choasmakerangel a întrebat:

Daca imi bag degetele pe gat sa vomit dupa fiecare masa, cam in cat timp slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Raspunsurisincerepttn a răspuns:

Nu slabesti asa doar o sa faci o bola la stomac

| CbCx a răspuns:

Nu este o modalitate de a slăbi.

| BergerCipy a răspuns:

Pai nu slabesti o sa te simti naspa nu slabesti asa wtf mergi cu bicicleta

| Zdog a răspuns:

Nu slăbești daca faci asta și e riscul că te poți îmbolnăvi.

| GrigoreTiberiu a răspuns:

Depinde cat de repede mori

| suntsuper a răspuns:

In felul asta te vei ingrasa, si tot foame iti va fi.
Chiar daca crezi ca ai "dat afara" toata mancarea, FOARTE MULTE din calorii raman in corp oricum. Sunt studii care arata ca fiind bulimic(adica sa vomiti intentionat mancarea cu scopul de a pierde greutate), corpul tau se va obisnui sa absoarba caloriile mult mai repede tocmai pentru a preserva energia.
De asemenea, infometandu-te, corpul tau se adapteaza, iar caloriile pe care le absoarbe vor fi pastrate sub forma de GRASIME, CELULITA, in loc sa le foloseasca la activitatile de zi cu zi. Corpul tau arde calorii chiar si cand nu faci nimic, sa stii, dar tu infometandu-te ii vei strica acest proces cel putin partial si vei intra intr-un fel de stare de vegetatie unde te vei simti foarte obosit(a) iar corpul tau va depune caloriile sub forma de grasime, incetinind metabolismul.

| Choasmakerangel explică (pentru suntsuper):

Pai si aia care is anorexici, cum naiba slabesc?

| suntsuper a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Tu chiar vrei sa fii anorexic(a)? 1 la mana, anorexicii arata ca naiba, toti, nu inteleg de ce ai vrea sa arati asa
cum slabesc? se pot abtine. doar atat e de laudat la ei.

| Choasmakerangel explică (pentru suntsuper):

Deci tot ce trebuie sa fac e sa nu mananc nimic?

| suntsuper a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Sa mananci foarte putin. in orice caz, daca nu faci "sport", adica cardio, o sa arati ca o leguma

| alin131 a răspuns:

Gandeste-te la asta putin.

Esti sanatos?

Daca da, ramai asa.

Daca rad altii de tine si acesta e motivul abandoneaza ideea de a slabi...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce dracu' mai mananci daca tot vrei sa scoti mancarea din corp?

| Andreea11989 a răspuns:

Iti recomand sa nu faci asta, sunt alte metode mai eficiente si sanatoase de a slabi.

| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Crezi ca daca mananci si dupa vomitii slabestii? Nu, nu slabesti doar o sa iti dai stomacu peste cap si o sa te imbolnavesti!

| Chernobyl a răspuns:

Nu slabesti nu o fa.