| Bffj a întrebat:

Daca injectezi aer in picior dar nu in vena mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Doar in vena e periculos. Habar nu am daca si in muchi.

| SuNaM a răspuns:

Nu pot sa zic neaparat ca mori, dar nici bine nu o sa iti fie. Exista riscul ca aerul ala sa intre in sange, muschiul fiind foarte bine vascularizat..si este acelasi lucru ca atunci cand injectezi pe vena/ artera si mori..Deasemenea, se pot crea abcese din cauza la aer, sa dai in necroza si sa ti se usuce la propriu tesutul. Poate prin apasare si sa stopeze irigarea cu sange. Lucru care duce tot la necroza. Dar nu prea ai cum sa faci chestia asta, pentru ca in afara de faptul ca iti trebuie o presiune foarte mare pentru a injecta aerul ala in muschi, o sa si doara atat de rau ca, creierul nu o sa te lase sa apesi pe seringa.

| gabicoo a răspuns:

Încearcă și apoi ne spui și nouă.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Noi avem coeficientul de inteligență peste 100.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii ai in cap

| FreddieM a răspuns:

Ai vrea tu. Problema e ca nu mori imediat. Dar poți face atac de cord, comotie cerebrala sau insuficienta respiratorie.
Cheers