| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Daca iti bate inima tare poti sa mori sau poti sa ti se opreasca inima? pentru ca am jucat fotbal la scoala si mi batut inima foarte si nu ma simteam foarte bine ma simteam de parca masi fi dus in jos. este ceva grav. va rog spuneti-mi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justyoung9 a răspuns:

Ia calciu, vitamina d si, atunci, stai linistit ca nu e ceva grav.

4 răspunsuri:
| dbcovrigeldb a răspuns:

E normal sa-ti bata inima mai tare dupa ce faci miscare, insa nu mi se pare normal sa te simti rau.Cred ca ar trebui sa consulti un medic.

| justyoung9 a răspuns:

Din cauza efortului, inima bate mai tare. Daca pulsul creste foarte tare(160 batai pe minut)si tensiunea arteriala depaseste 14/9, intr-adevar este o problema.Cel mai bine este sa mergi la un cardiolog, sa-ti faca un EKG si un test la efort.

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru justyoung9):

Am facut toate testele la sange si la inima. cardiologu mi zis ca sunt absolut normal cu inima. dar doctora de famile a zis ca nu am claciu si vitamina d

| Moldoveanu_Marius_1986 a răspuns:

Sa stii ca nu e ceva grav si eu patesc la fel la un efort mai mare inima are palpitatii in acest caz imediat te-ai pus jos undeva sa te odihnesti si daca se repeta tot timpul atunci trebuie sa te consulte un medic