| djdjjd a întrebat:

Daca m-am înțepat într-un cui ruginit acum 13 zile, nu știu dacă mi-a străpuns pielea că nu am văzut să curgă sânge, am vaccinul de 14 ani făcut, tot 14 ani am, l-am făcut acum ceva luni, dar acum 1 luna m-am înțepat și în niște sticle și am atins pământ, deci nu contează de cate ori mă întep într-un cui ruginit, vaccinul tot își va face efectul? Daca am avut și o disfagie acum câteva zile poate fi din cauza tetanosului? Sau am scăpat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Vaccinul te acoperă 10 ani, nu ai nimic.

1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc pentru fundă.