| robertrobert15 a întrebat:

Daca o femeie de 12 ani nu are ciclu nu poate fi insarcinata? Eu cred ca nu poate sa ramana fara ciclu. Ce ziceti? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Medediqueaperderte a răspuns:

Nu, nu are cum sa ramana insarcinata daca nu are menstruatie. Si apropo, la 12 ani e femeie? La 40 ce mai e?

| iSwag a răspuns:

Of, ditamai femeia. Cred ca a ajuns la menopauza, saraca.

| Nusuntcinecrezi a răspuns:

Trebuia sa faca sex de la 10 ani. in cazul asta. imi pare rau dar vei fi insarcinata cu degetul

| ιυвιтα a răspuns:

Eu zic ca nu e femeie! PUNCT!

| mihai69 a răspuns:

La 12 ani aia e copil, nu femeie! Nu prea ar avea cum să rămână gravidă fără ciclu.
Și ar fi și cam greu, doar din joaca cu păpușile...

| Cristinaaa57 a răspuns:

Femeie de 12 ani? serios omule?! nu, nu poate

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mihai69):

Intrebarea are doua sensuri; femeia care de 12 ani nu mai are ciclu in mod normal e la menopauza)
sau femeia(fetita) care la 12 anisori inca nu are ciclu...
Nu m-am prins care varianta e cea corecta!

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e vorba de femeia (matura) care de 12 nu MAI are menstruatie DA, e posibil.Prin inseminare articiala!
Vezi cazul Adrianei Iliescu care a nascut la 66 de ani!
https://ro.wikipedia.org/wiki/Adriana_Iliescu

| mihai69 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Foarte bună remarca!