| Mindfulness a întrebat:

Daca stai de exemplu mult pe telefon cu timpul te poți uita cruciș? Adică să te îmbolnăvești de strabism chiar daca nu te-ai născut așa? Ce alte probleme mai cauzează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ecranele albastre (blue screens) in general dauneaza vederii.

| Mindfulness explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Dar poate sa duca la strabism? Sa te uiți cruciș câteodată?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Mindfulness):

Un medic oftalmolog iti poate spune.
Daca ai probleme cu vederea, mergi cat mai repede la medic.

| Mindfulness explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Mersi pentru răspunsuri

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Stii ca poti beneficia de consultatie gratuita cu trimitere de la medicul de familie.

| Mindfulness explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Știu,nu am 7 ani. Nu am bani asta e problema!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Mindfulness):

Consultatia e gratuita

| Mindfulness explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu am medic de familie decât dacă lucrez, deocamdată nu pot lucra din cauza agorafobiei. Le oftalmologie la urgente e gratuit.

| shyde a răspuns:

Cel mai rau la telefon e cu scolioza as zice eu. Ti se indoaie coloana dupa el si i se strica curbura naturala. Eu am asa ceva, protuzii la gat si curbura stricata, plus disc degenerativ, de la telefon si calculator. Lucrez in IT