| RoseAndBiia a întrebat:

Daca vreau sa tin o dieta cam ce ar trebui sa mananc in special dimineata? Un ou fiert + iaurt simplu + o portocala sau mar ..merge? laughing dati-mi si alte retete de mic dejun. Iar seara: orez fiert simplu sau o salata? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Iti spun ce mananc eu: 1 ou intreg, 2 albusuri, 50g fulgi de ovaz, 1 pahar cu lapte. poti manca 150-200g iaurt degresat cu o mana de nuci, seara nu e bine sa mananci orez deoarece orezul are multi carbohidrati...deci nu e bine sa-l mananci seara, o salata cu niste carne de pui sau lactate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orez seara? orezul are multe calorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele,că nu ţine cu dietele.
Învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| polenbun a răspuns:

Cea mai buna dieta: mese mici si dese.

| karsivan a răspuns:

Eu am tinut-o pe asta este eficienta dar necesita vointa (13kg am dat) nu m-am abatut de la ea nici`o secunda si a mers
http://www.sanatate-curata.com/......-zile-540/
bafta

| RoseAndBiia explică (pentru karsivan):

Si ai pus inapoi kg?

| karsivan a răspuns:

Nu, nu am pus pentru ca nu am revenit la stilul de viata anterior, dulcuri aproape de loc paine fara cartofi nu, doar orez mai i-mi permit cind si cand si ala salbatic.

| RoseAndBiia explică (pentru anonim_4396):

Da si pana la urma ce ar trebui sa mananc dimineata?! Adica nu cred ca ar trebui sa mananc carne fiarta dis de dimineata. Ma intereseaza doar ce as putea manca dimineata :d ca pana acum mancam sandwich.