| Andrei200300 a întrebat:

De 2 ani de zile din cauza stresului mi am declanșat ceva la stomac
Probleme cu bila (lenesa) pentru ca aveam scaune verzi și moi
Și anul trecut mi s-a zis ca am colon iritabil
Am luat tratament m-am simțit bine
În martie am fost din nou la medic, homoleucograma bună, ecografie la fel bună doar ca aveam 2 pietricele mici la rinichi, și în rest era totul bine
Acum sunt în străinătate m ai stau 2 săptămâni, de vreo luna am scaune moi,în unele zile scaune moi,în unele normale,în unele mai subțiri ca de obicei, și în unele zile am observat ca se vede mâncarea nedigerata in scaun și e moale
Mai consum alcool,în unele seri după munca,și mestec foarte repede,sunt stresat sa nu am cancer de colon, mereu m-am temut de asta, am 20 ani, 180 cm și 95 kg,alte simptome nu am,nu am dureri de stomac,sange in scaun sau alte simptome
Ce ar putea fi? sunt foarte stresat, e posibil cancer de colon? sau din ce cauza tot mi de modifica forma scaunelor, ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am mai pus intrebarae asta de multe ori, dar vad ca nu dai doi bani pe raspunsurile si sfaturile noastre, fiindca tot asa te prezinti si tot ignorant esti.
https://www.tpu.ro/utilizator/abdopj/intrebari/

Dar la medic de ce nu te duci?

| Andrei200300 explică (pentru Violleta2022):

Aam zis ca am fost și ca ma voi duce când sunt în tara, tu dacă nu citești ce scriu nu răspunde