| PatruspMarian a întrebat:

De 3 zile aud un tiuit continu in urechea stanga care este infundata mereu
mentionez ca am fost foarte racit
Ieri am fost la orl si mi-a spus ca am Sinuzita mi-a prescris un spray nazal si antibiotic
Va trece acest tiuit dupa ce se vindeca sinuzita si se desfunda urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Daca nu trece în maxim 2 săptămâni o sa rămână toata viața! Eu sunt de părere că nu o să treacă, și eu am așa ceva, toți medicii mi-au spus sa mă obișnuiesc! Sa speram că te afli printre norocoși!
O sa te obișnuiești cu timpul nu trebuie sa te panichezi, o sa vezi că tinitus ți singurul prietenhee hee

| PatruspMarian explică (pentru Mindfulness):

Sper sa treaca pentru ca înnebunesc
Ti e cum ti a aparut

| Mindfulness a răspuns (pentru PatruspMarian):

Cred că de la anxietate,stres.
Nu mai scapi de așa ceva, nu exista tratament sau leac. La început știu cum e, și eu eram terorizat, dar cu timpul m-am obișnuit.
O sa vezi că în anumite situații nu îl auzi și că nu e așa de horror cum îl percepi. Poate îți trece dupa ce îți deschizi urechile și tratezi sinuzita. Eu m-am resemnat, nu mai e cale de întoarcere.

| Mindfulness a răspuns (pentru Mindfulness):

Desfunzi urechile* nici să scriu in *** nu mai știu, am luat-o pe urma analfabeților de aici!

| PatruspMarian explică (pentru Mindfulness):

Cum te ai obisnuit cu el si daca te a afectat. La mine inca nu a disparut dar noaptea am simțit o ameliorare al acestuia chiar daca inca il aud si e deranjant.

| Mindfulness a răspuns (pentru PatruspMarian):

Nu te mai gândești la el! Noaptea înainte să adormi caută pe YouTube tinitus sound sa nu îl mai auzi, găsești multe clipuri. După un timp te obișnuiești, după 2-3 luni, depinde.

| PatruspMarian explică (pentru Mindfulness):

Sper sa dispara totusi a aparut pe fond de sinuzita care inca nu e complet tratata mersi ca ai raspuns