| XatomisX a întrebat:

De ce in ultima perioada cand ies afara se increteste parul si se incurca tare si ramane fara volum? este de la frig cumva? daca nu ies sta foarte bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

E de la umezeala din aer, nu de la frig. poate ai observat ca a fost foarte multa ceata in ultima vreme, e ud si pe jos fara sa fi plouat, e umiditatea mare si asta afecteaza parul, nu zici ca ai iesit atunci cu el din baie?

| XatomisX explică (pentru mixxjim):

Da dupa ce il sterg putin dupa baie arata la fel ca si acum laughing foarte incurcat si in suvite mari straight face

| Elena_Bran_1997 a răspuns:

Da. Atunci cand iesi afara se strica parul. ori de la vant. ori de la ceata, ploaie... chiar si cand e soare, daca transpiri tot asa se face!

| Elena_Bran_1997 a răspuns:

Da,de la frig, ploaie, ceata si caldura (transpiratie)

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, umeazeala si frigul provenite anotimpului in care ne aflam fac asta. E normal pentru anotimpul rece deci obisnuieste-te.

| Lalaloveu a răspuns:

Pai asa patesc si eu! Nu e de la frig! E din cauza ca parul tau e foarte des ma gandesc....Si cret! Si de la umiditate se increteste!

| Konata a răspuns:

Si de la vant.

| nicko13 a răspuns:

E bine cum a scris mixxijim =d

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Poate fii de la vant de la modul cum il tii prins si mai ales de la tipul de par. Mi-e parul mi se incurca si la 5 minute de la pieptenare fara a iesii afara. De regula parul moale de tot pateste asta happy