| IonutMiclos a întrebat:

De ce ma doare burta mai jos de buric în dreapta și pe urma ma ia rinichiul stâng și trece durerea de burta dar după reapare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai pus deja de peste 10 ori aceeaşi întrebare în diverse forme. Trebuie să mergi la doctor să te liniştească pentru că nu ai absolut nimic.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

Pai dar nu înțeleg.Ori sunt constipat ori ma doare in spate ori la apendicita ori drc sa ma ia

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

Pentru că te gândeşti numai la asta. Fă altceva, citeşte, joacă-te pe calculator nu ştiu. Şi ai să vezi cum îți iei mintea de la asta. Dacă erai grav bolnav de duminică până acum nu ai fi stat să scrii întrebări aici continuu.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

Pai ai dreptate ca mereu seara când ies pe afara nu mai am nicio durere de burta si uit de asta

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

Atunci ocupă-te cu altceva.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

Ok.Doar spune mi cum sa scap de constipația asta și atat nu mai pun nicio întrebare.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

Asta poți să întrebi - mă refer să nu mai întrebi acelaşi lucru.

Bea pe stomacul gol suc de mere de la LIDL.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

Mersi mult ma scuzi ca tot te am iritat cu întrebările dar e aiurea sa te înțepe ceva și sa crezi ca e altceva și asa.Ai dreptate dacă era ceva eram la spital de munca ca au trecut 5 zile

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

Nu trebuie să îți ceri scuze de la mine, ci de la tine că îți faci rău singur.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

Ma scuzi ca nu am răspuns mai devreme. Voiam sa iti mai cer o parere. Daca doamne ferește chiar as avea ceva este vreo problema dacă stau pana luna viitoare pe 1? Ca atunci fac analize de sânge vitamina d și de urina si de fecale.Crezi ca e vreo problema?

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

E o problemă că ai tăi nu te-au dus la terapie încă.

| IonutMiclos explică (pentru StudentLaMedicina):

De ce ești rau frt

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru IonutMiclos):

Am stat şi ți-am răspuns la o grămadă de întrebări de duminică şi tu mă înjuri. O să-ți dau report.

Bineînțeles că ai nevoie de ajutor specializat pentru că aspectul ăsta cu sănătatea a devenit o obsesie şi se poate dezvolta în boli psihice. Ceea ce e periculos. Dacă tu nu eşti în stare să gestionezi asta singur, înseamnă că trebuie să primeşti ajutor.