| Florazul15 a întrebat:

De la o întindere musculară în zona stânga a abdomenului este posibil să mi se fi rupt vreun organ? După întindere mă doare zona dreaptă între abdomen și spate în partea stângă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Dacă ți se rupea un organ nu îți mai ardea să întrebi aici.

| shyde a răspuns:

Nu, uneori se simte asa, doare de la o intindere sau o zbicire si simti ca a sfasiat ceva prin tine.

Am avut de multe ori, chiar pe dreapta spre ficat. Nu se rupe organul, ai fi murit pe loc. E pe fond de stres, oboseala, chiar si oboseala corporala, intindere, durere. Se duce cu timpul, si mai apare uneori asa ca sa te scoata din minti. As zice ca nu e ceva serios daca durerea apare doar la intindere/presiune ridicata. Daca persista si te sacaie mai mult de, stiu eu, cateva saptamani, mergi la un medic sa iti faca ceva ecografie sau ce stiu ei mai bine. Cred ca un internist iti va trebui, eco de parti moi i se mai spune.