| NúmeroUno a întrebat:

De la un timp bunicul meu zice ca il doare in "captul pieptului" eu nu stiu daca este in capul pieptului sau in capatul pieptului! acum nu stiu ce sa zic! dar mi-a zis ca il doar cu tot cu mana! ii amorteste mana si ii vine o durere ca si cand iar veni moartea! adevarul e ca are 76 de ani! dar nu as vrea sa moara chiar acum! va rog ajutati-ma daca stiti vreun raspuns! sau vreo pastila, tratament, etc! orice mi-ar fi de folos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Este o angina pectorala, sa mearga la medic si dupa ce face niste analize si se pune diagnosticul se poate trata cu produse naturiste.

7 răspunsuri:
| Ad3lyna02 a răspuns:

Eu cred că ar trebui să mergi cu el la un medic specialist în aşa ceva. Poate îţi va da el tratament...

| ancaval a răspuns:

Mâna stângă?

| NúmeroUno explică (pentru ancaval):

Da

| Madayna a răspuns:

S-ar putea sa aiba probleme cu inima, posibil sa fi suferit un atac de cord. Du-l la un consult de urgenta.

| ancaval a răspuns (pentru NúmeroUno):

Du-l la un cardiolog, posibil să fie de la inimă.

Pe net nu găsești rezolvarea. Numai un medic îl poate ajuta.

| NúmeroUno explică:

Va multumesc frumos

| bulin a răspuns:

Trebuie mers la cardiologie pentru un EKG si un Eco de cord.Par a fi crize de angina pectorala... Trec la administrare de nitroglicerina?