| pedaladeacceleratie a întrebat:

De miercuri am o stare foarte ciudata. Ma simt ametit, cand vreau sa ma culc si inchid ochii simt ca se invarte camera cu mine si imi vine greata. Vineri credeam ca imi explodeaza capul la scoala. De la ce credeti ca e? Se poate sa fie din cauza PCului? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lipsă acută de vitamine din organism, somn neodihnitor, stres, tensiunea arterială scăzută.
Mergi la medicul de familie pentru investigații.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic, fa niste analize, nu te juca, e vorba de sanatatea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| emy a răspuns:

Poate ca stai prea mult in fata calculatorului. Dar eu zic ca cel mai bine este sa mergi la medicul de familie, ca sa-ti recimande niste analize.Bafta si multa sanatate!

| Nu conteaza a răspuns:

Cel mai probabil. incearca sa dormi mai mult, mananca fructe si mancare facuta in casa, iesi la o plimbare in aer liber tongue

| Shift a răspuns:

De la stres, de la prea mult timp petrecut in fata PCului sau ai lipsa de calciu. happy
Fa'ti analizele.
Asa mi s-a intamplat si mie si aveam lipsa de calciu. happy
In caz ca nu e asta, incearca sa mai reduci din orele in care stai in fata calculatorului. Iesi prin oras cu prietenii, fa plimbari prin parcuri...iesi afara. E atat de frumos acum, nu poti sa-ti petreci timpul inchis in casa. happy

| estera_5905 a răspuns:

Buna ma numesc estera, dap durerea de cap si exact starile ce le spui tu le-am avut si eu simteam ca imi explodeaza capul chestia e ca in aceea zi am stat in fata calculatorului fara oprire de la 12:00 pana la 22:00 am ajuns acasa si am mai si fumat cateva tigari(sunt fumatoare) si sincer exact aceeasi stara am avut-o si eu! DAP, calculatorul poate fi una din cauzele starii tale:multa sanatate