| Chan_Lore_1974 a întrebat:

De o luna slabesc incontinuu aveam 50 kg acum am 47kg si am citit pe net si zice ceva ca daca slabesc 4-5 kg intr o luna am cancer. DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt nu ai cancer, doar fumezi si asta iti taie pofta de mancare!
Renunta la fumat, ca esti prea micut si poti dezvolta cancer in viitorul apropiat, acum, cand esti inca la inceput de pericol si pune mana sa te hranesti sanatos!

7 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Mergi la un medic sa-ti faca niste analize si lasa-l naibii de net. Pe net ai cancer orice simptome ai avea.

Iar pe net nu-ti poate spune nimeni ce boala ai din doua motive:
1. ti se pare ca aici sunt specialisti? nu stiu ce varsta ai tu, dar sansele sa-ti zica un copil de 14 ani ca ai nu stiu ce, sunt enorme
2. fara macar sa postezi niste analize, cum ar putea sa-ti spuna cineva ce boala ai, daca ai o boala?

Mergi la medic si lasa netul.

| Chan_Lore_1974 explică (pentru DumitruS):

Am 14 ani.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Chan_Lore_1974):

Viziteaza un doctor, pe Google si daca te doare putin capul ai tumora pe creier

| Chan_Lore_1974 explică (pentru Violleta2022):

Sunt fata si m-am lasat de fumat de mult timp.

| DumitruS a răspuns (pentru Chan_Lore_1974):

Cancer la varsta ta e putin probabil. Vb cu parintii si mergi la medic, esti in crestere, organismul tau se schimba, posibil sa fie perfect normal happy

| aXy99 a răspuns:

Mananci suficient?
Du-te la doctorul de familie si spune-i.

| Chan_Lore_1974 explică (pentru aXy99):

Mananc normal dar se mai intampla sa evit pranzul din cauza ca nu am timp.