| user5493 a întrebat:

Din punct de vedere al sanatatii, are ceva daca dorm in perioada asta cu geamu deschis noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

Depinde de unde esti laughing din Brasov sau M.Ciuc? ..conteaza mult si daca esti sau nu in dreptul geamului. poti raci sau sa-ti intre hoti pe geam! laughing Ori sa te manance tantari!

Funda?

| mgtow a răspuns:

Daca e racoare afara bagi aparatu de tantari si il lasi deschis.

| user5493 explică (pentru IancuSilviu):

Pai din Bucuresti,nu am vazut tantari,dar stau in dreptul geamului...e vb ca stau la camin studentesc si colegului celalalt zice ca i este cald, sa las noaptea geamu asa, dar eu nu l-as lasa. oricum, geamu e mic, daca ar conta asta.

| Flavius2106 a răspuns:

Daca se face curent poti raci. Si te "mananca" tantarii.

| user5493 explică (pentru Flavius2106):

Pai n-am dat de nici un tantar. Poate acolo a ramas teritoriu neexplorat de tantari.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Nu are nimic, doar sa nu fie frig afara ca poti sa racesti, si in plus si eu dorm cu geamul deschis noaptea fara nici o problema, imi place aerul noptii, ma simt mai bine, doar ca ma mai cert cateodata cu mama ca nu e bine sa las geamul deschis nopatea...

| Flavius2106 a răspuns (pentru user5493):

Ok. ai grija sa nu racesti

| Kaba_Adrian_1997_vzsh a răspuns:

Noi suntem deja in perioada de primavara-vara, si cam de la un timp s-a mai racorit vremea. Nu prea ar fi bine sa dormi cu geamul deschis, poti dormi cu el deschis, dar sa nu stai cu capul unde vine aerul rece de-afara, ca se lasa cu dureri de cap.

| user5493 explică:

Chiar daca stau invelit in plapuma?

| user5493 explică (pentru RoseOfTheFire):

Ok.inteleg

| DemDem665 a răspuns:

Depinde cat de frig e...si daca stai dezvelit nu e bine.dar poate daca ai un corp rezistent...nu stiu.vezi ce faci sa nu racestiwinking

| anonimg a răspuns:

Este foarte important ca să fie aer proaspăt în timpul somnului. Niciodată un aer stătut nu este benefic.
O altă extremă este dormitul în frig.
De aceea este bine ca geamul să fie deschis, dar doar puţin; trebuie să te gândeşti şi la cei cu care convieţuiesti. Spatele să-ţi fie învelit.

| user5493 explică (pentru anonimg):

Pai da, ca stau intr-o camera de camin, cu un coleg..ma invelesc, dar sper sa nu racesc, cateodata ma mai trezeam cu nasul infundat.

| Adry05 a răspuns:

Îl poţi lăsa deschis dacă nu este prea frig.

| stlucian a răspuns:

Eu dorm cu el deschis sus de cand cu caldurile astea.Usa inchisa sa nu fie "curent"

| Alexandru4 a răspuns:

Daca e frig afara nu recomand poti raci. si TE MANACA TANTARI!

| Wojak a răspuns:

Nu este bine mai ales daca este racoare... dimineata te va durea gatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti raci foarte bine, mai ales ca e racoare pe timpul noptii.
Dar poti dormi cu el deschis.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încăperea se aerisește foarte bine înainte culcare, în timpul somnului, ferestra trebuie să fie închisă.
Pa, pa.