| Natsuki a întrebat:

Din vara am inceput incetul cu incetul sa imi pierd pofta de mancare si deja am ajuns sa nu mai mananc nimic pur si simplu trebuie sa ma fortez sa mananc si nici atunci nu mananc mare lucru, in vara aveam doar momente din cand in cand dar acum continuu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre problema ta, cati ani? cate kg? pierzi mult in greutate pe zi ce trece? Nici eu nu mananc foarte mult sa stii si am 65 de kg si nici pofta de mancare nu prea am, nu-i o problema daca nu mananci mult problema este cand scazi in greutate considerabil chiar daca mananci sau te simti slabit si bolnav.

| MihaelaDart a răspuns:

Asa am avut si eu acum cativa ani. Dupa ce ma intorsesem din vacanta de vara de la niste prieteni din Moldova, acolo consumasem toate produsele bio, de ei facute si dupa ce m-am intors acasa, cateva luni cam prin martie deja slabisem foarte mult, nu mai puteam sa mananc, mama ma forta sa mananc si abia reuseam sa iau o bucata de paine. Eram cat pe ce sa lesin pe strada din cauza asta si intr-un final puterile mele esuasera si m-am dus la un medic sa mi se faca o echografie sa vada care ar fi cauza. Imi daduse verdictul 2 chisturi pe ambele ovare si se pare ca astea au avut influenta corpului, chiar daca unii ar spune ca nu avea nici o logica, desi a avut. Dupa ce am inceput sa umblu printre medici sa tratez chisturile am dus-o aproape jumatate de an, terminadu-se cu o interventie chirurgicala, sa imi elimine un chist de pe ovarul drept, celalalt de la tratamente se retrasese. Dupa operatie imi revenisem complet, am inceput sa pot manca.
Mergi la medic si nu mai sta pe ganduri, in corp se pot petrece multe.

Sanatate multa si sa fie de bine!

| Natsuki explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc :*